Zélandské instruktorování podruhé

10.07.2015

Jsem o rok starší, zkušenější, moudřejší ale snad ještě více nadšenější do mé současné práce. Před rokem jsem byl v lyžařském resortu Cardrona instruktorským nováčkem. Ale už při mém loňském odletu na začátku září jsem jistojistě věděl, že se na Cardronu vrátím.

Stalo se a jsem tu. Tentokrát zkušenější a vím přesně do čeho jdu. Snad jediná věc, které se tady trochu bojím je špatné počasí a tím pádem například zavřený resort nebo zkrátka málo zákazníků. Jinak je tu všechno fajn a kolotoč paní zimy se rozjel velmi hladce. Jsou ideální sněhové podmínky a sněhu je mnohem více než na žačátku minulé zimy. V loňském roce jsem patřil mezi cca 30 nováčků - lyžařských instruktorů, kteří jsou součástí lyžařské školy, která vloni čítala přibližně 160 zaměstnanců. Nutno podotknout, že žádostí naše manažerka Rachael přijala přes 1500. V letošním roce máme ve škole 50 nováčků a počet žádostí byl prý jen o trochu nižší. I s nelyžařským managementem školy je nás 170, z celkového počtu cca 550 zaměstnanců resortu. To jen tak pro představu, jaký zájem zde o tuto práci je a jaké mám stěstí.

Sezona začala o týden dříve než vloni, 13. června. A naplánovaný konec je až na 10. října. V podstatě od začátku non stop pracuji. Od začátečníků po pokročilé. Skupinové i privátní lekce. V příštích dnech hostů přibyde, začínají australské a poté i zélandské školní prázdniny a v podstatě celý červenec bude dost nabitý. Těším se, hodně práce znamená více dolarů a více dolarů znamená pohodu. Zvláště pro mě jsou letos dolary důležitější než vloni, jelikož sezonu končím opět bohužel dříve, ale z mnohem příjemnějších důvodů než vloni (vloni to byly státnice). Letos letím do Jižní Ameriky do Argentiny jako součást české delegace na mezinárodní lyžařský kongres INTERSKI. A musím si na argentinský výlet vydělat...

Ale zpět k mému jobu. Vstávání v šest, návraty zase v šest. Ale ruku na srdce, to je vlastně celkem taková normální pracovní doba jiných pracujících smrtelníků kdekoliv jinde po světě. Ale s tím rozdílem, že my většinou děláme to co nás baví, jsme v krásném horském prostředí, pracujeme na sněhu a není den, kdy bych si nedal alespoň jednu volnou jízdu pro potěšení. Navíc mám možnost potkávat ostatní kolegy, kteří jsou jedničkami ve svém oboru a není přehnané říci, že patří mezi nejlepší instruktory na světě. Zatím není prostor pro společné workshopy a kliniky, ale hned po prázdninách a začátkem srpna bude trošku volněji a bude čas si společně s těmito esy zalyžovat.

Skol, krásné léto do Čech a lyžování hlavou dolů (na opačné polokouli :-) ) ZDAR.