Skiing: turn right & turn left, repeat as necessary

Aktivity a akce, aneb co spolu můžeme zažít ...


POWDER trip JAPAN 2025

únor 2025 (6 dnů lyžování/8 nocí)

V únoru 2024 se opět společně ponoříme do legendárního japonského prašanu. Prozkoumáme a prolyžujeme proslulé resorty na sněhem zasypaném ostrově Hokkaidó. Navštívíme oblast jihozápadně od Sappora a budeme lyžovat v resortech Niseko, Rusutsu, Kiroro nebo Moiwa. Poté se přesuneme do oblasti centrálního Hokkaida a prozkoumáme okolí střediska Furano a oblast nejvyššího vrcholu ostrova, sopky Asahidake. Zakusíme tradiční japonskou kuchyni, přírodní termální prameny (onseny) nebo navštívíme destilerku Nikka. Zkrátka životní lyžařský výlet. Za extra příplatek je možné zarezervovat Cat skiing. Powder kemp je pořádaný ve spolupráci se SNOW.cz, který pomáhá s administrací. Na akci je možné se přihlásit přes tento odkaz:

místo: jihozápadní Hokkaido, oblast Niseko + centrální Hokkaido, oblast Furano & Asahidake

v ceně je zahrnuto: skipasy na 6 dnů lyžování + guiding po lyžařských resortech na ostrově, transfery - vlastní prostorné auto s řidičem (guide), bydlení 8 nocí v 3hvězdičkovém standardu se snídaní, profi fotodokumentace celého výletu

v ceně není zahrnuto: letenka (20-30 tis. Kč zpáteční letenka do Sappora), obědy na kopci, večeře, vstupy do onsenů, pojištění (cesta, lyžování ve volném terénu), případné půjčení výbavy na místě

cena na osobu:

78.000 - 85.000 Kč (dle počtu osob ve skupině, skupina min. 4 a max. 6 lyžařů)

kdo se o vás bude starat:

Ti nejlepší a nejzkušenější v oboru, pro které je lyžování nejen neodmyslitelnou životní vášní, ale zároveň také celoročním povoláním. MICHAEL TUREK se v minulosti v Japonsku pohyboval 5 zimních sezon a v oblasti, kde budeme lyžovat, zná téměř každý strom. V prašanu je jako doma a rozhodně se s ním nebudete nudit. Kromě prašanových sezon působil přes léto na Novém Zélandu nebo v Austrálii, kde se věnoval výuce lyžování a trénování závodníků. V mezisezonách vzdělává nové instruktory v rámci působení v APUL. Druhým guidem je ONDŘEJ NOVÁK, kterého asi není třeba představovat. Desítky odučených sezon, zkušenosti z celého světa, lyžující skorolegenda a kytarista, který vás svým životním a lyžařských nadhledem dostane do jiné sféry lyžařských zážitků.


Lyžařské kempy

 • Podzimní a jarní lyžařské kempy v ČR nebo na některém z rakouských ledovců jsou ideální volbou jak otevřít a zahájit lyžařskou sezonu nebo jak naopak otestovat dovednosti při jejím závěru. Podzimní kempy jsou zpravidla zaměřeny na rozlyžování před sezonou, s důrazem na osvěžení správných pohybových principů a návyků. Zaměřujeme se na individuální lyžařské potřeby účastníků kempu a v rámci těchto ledovcových mikrocyklů posouváme naše lyžování o pořádný kousek dál. Jarní kemp pojímáme jako intenzivní lyžařská soustředění s možností brankového tréninku obřího slalomu nebo naopak jako pohodové až dovolenkové výlety s nádechem jara.

PODZIMNÍ Skifactory.cz CAMP 

(ALPINE & TELEMARK camp)

21.-24. listopadu 2024, Pitztal, Rakousko

 • 3 dny lyžování a koučinku, první den večer příjezd, odjezd poslední den po lyžování (lyžujeme do 13:00)
 • vysoce kvalifikovaní instruktoři, video analýzy, fotograf, soukromý kuchař 
  • "dětský program" : 11.000 Kč (+ skipas)
  • ubytování 3 noci, polopenze (první den večeře - poslední den snídaně - máme svého kuchaře), 3denní koučink + video + fotky, doprava z Prahy naší dodávkou ( + 2.000 Kč)
  • "program pro dospělé" : 12.000 Kč (+ skipas)
  • ubytování 3 noci, polopenze (první den večeře - poslední den snídaně - máme svého kuchaře), 3denní lyžařský koučink + video + fotky,  doprava z Prahy naší dodávkou ( + 2.000 Kč)

Individuální/skupinový koučink

Jedinečnost spočívá ve stoprocentním nastavení podmínek a potřeb, přesně na míru každého lyžaře. Od úplných začátků a prvních krůčků na sněhu, kde se budeme teprve učit poznávat krásy lyží a lyžování až po expertní dovednosti, jako třeba jízda v boulích, volný terén, sportovní rychlou jízdu po hraně nebo třeba brankový trénink obřího slalomu. Jednoduše řečeno, vše na co budete mít na lyžích chuť, to se Vám pokusím naservírovat. Vše záleží na Vašem přání a na domluvě. V ČR mám částečné zázemí v Krušných horách, ale rád s Vámi vyrazím kamkoliv po českých horách. Do zahraničí jezdím nejraději do Rakouska, protože je to relativně blízko, ale opět záleží na Vás, kam se chcete podívat nebo kde je Váš oblíbený resort. A co víc, moc rád Vás na hory i dovezu, ať máte dost energie na samotné oblouky.

 • Velmi rád se budu věnovat konkrétním potřebám budoucích kandidátů licencí APUL. V rámci individuálního koučinku Vás připravím na obsah kurzů licencí  D, C, B, A nebo na opravné zkoušky. 
 • září - prosinec 2024: Rakousko + ČR

Testování a prodej lyží LUSTI, BLIZZARD, SPORTEN

V naší test sadě jsou ty nejpopulárnější modely těchto značek. Většinou se jedná a velmi sportovní modely, od lyží na obří slalom a slalom, sportovní modely na sjezdovku až po all mountain lyže a lyže s dámskou charakteristikou. Máte několik možností, jak lyže vyzkoušet. Pokud pojedeme společně lyžovat, lyže si vyzkoušíte zdarma. Pokud budete chtít lyže půjčit na svůj výlet, není to vůbec žádný problém. V případě zájmu o zakoupení lyží Vám samozřejmě poradíme i s výběrem vázání a vše připravíme (montáž, voskování). Pak už jen stačí lyže hodit na sníh a vyrazit dolů z kopce.


Přihláška či dotaz: