Podzimní Skifactory.cz lyžařský kemp je za námi

26.11.2017

A je to - první Skifactory.cz podzimní kemp je za námi! Vzpomínám a usmívám se - nemůžu se rozhodnout, co se mi líbilo nejvíc! Počasí bez chyby (sněžení přeci k horám patří😉 ), super parta lyžařů, perfektní sněhové podmínky, co víc si přát? Ale pěkně po pořádku.

Po příjezdu se s kolegy instruktory zabydlujeme, a za chvíli už jsou tu naši malí lyžaři. Nejdřív Tonička s Marečkem, po nich Natálka, v závěsu Sofinka s Mikulášem a kdo nám chybí? Už jenom Adam se Šimonem... ani ti na sebe nenechají dlouho čekat. Rychlé seznámení a honem na kutě, ať nám ta noc uteče a můžeme vyrazit na kopec.

Páteční ráno je bez chyby - slunce svítí, sněhu mraky, sjezdovky jsou naše. Pár jízd na seznámení - s areálem a hlavně jeden s druhým! Koukám, že mám čest s opravdu šikovnými lyžaři a tuším, že tenhle kemp bude super. Prozkoumali jsme oba ledovce, Tiefenbach i Rettenbach, žádná sjezdovka už nám není cizí! Dopoledne jsem se rozjezdili, po obědě už pracujeme na technice a na závěr dne trochu legrace - lyžování po jedné lyži, pozadu, ve dvojicích, skůčky a skoky, paráda! Večer hrajeme hry, těžko říct kdo je lepší, kluci i holky totiž válí!. Večerka a spát ať máme síly na další den.

Sobotní dopoledne pilujeme techniku na Giggijochu. Je to spousta práce, ale všichni se hrozně snaží a mám z toho velkou radost, jak nám to jde. Sjeli jsme všechno od modré po černou a na oběd přejížíme na Tiefenbach, kde Michael po dopoledním programu s rodiči už postavil tréninkovou trať na obří slalom. Snažíme se uplatnit to, co jsme dopoledne procvičovali, teď v brankách - pro všechny to je výzva ale po pár jízdách už frčíme jako opravdoví závodníci! Čas utíá neskutečně rychle a tak se vydáváme na několikakilometrový sjezd do údolí. Na můj vkus je kolem trochu moc lyžařů, ale dětem to vůbec nevadí a frčíme dolů jako s větrem o závod. Večerní program je opět ve znamení her - tentokrát "bojovka" se sladkou odměnou na konci.

Neděle je rozhodně výzvou - pro děti, rodiče i nás instruktory. Přes noc nasněžilo, obloha zatažená a pořád sype! Což je ale paráda, protože si vyzkoušíme slibovaný off-piste a freeride. V hlubokém sněhu je to hodně jiné, ale je to velká zábava. A ikdyž občas přijde nějaký ten pád, vidím kolem sebe samé úsměvy! V jednu hodinu už jsem zpět na chalupě, unavení, ale spokojení a v dobré náladě! Zabalit, rozloučit se a už musíme vyrazit domů. Je to škoda, strašně rychle to uteklo. Ale máme na co vzpomínat a hlavně na co se těšit! Takže na v dubnu ahój !!

-Anička-